Google ADS

Përfundon ndeshja, Norvegjia me fitore të thellë ndaj Kosovës

21:04 | 5 Qershor 2024
KRG

Kombëtarja e Kosovës, sot ka zhvilluar një ndeshje miqësore si mysafir të Kombëtares së Norvegjisë në Oslo.

“Dardanët” pësuan humbje të thellë nga “Vikingët” me rezultat 3-0, shkruan Arbresh.info.

Golat në këtë ndeshje i shënoi, makineria Erling Haaland i cili shkundi rrjetën në minutat 15’ 70’ dhe 75’.

Kosova kishte disa raste të bukura, mirëpo nuk arritën t’i finalizojnë ato.

Në minutën e 35-të, Valon Berisha u detyrua të largohet nga fusha pas pësimit të një lëndimi, duke u zëvendësuar nga Albion Rrahmani.

Kurse e njëjta gjë ndodhi edhe më Elbasan Rashani i cili u zëvendësua në minutën e 40-të nga Bernard Berisha.

Në minutën e 46-të, Blendi Idrizi lëshoi fushën duke i dhënë hapësirë Lumbardh Dellovës, kurse Liridon Emërllahu u zëvendësua në minutën e 78-të nga Art Smakaj, në të njëjtën kohë, Fidan Aliti liroj fushën për Ilir Krasniqin.

Me këto zëvendësime, selektori i Kosovës, Franco Foda rifreskojë formacionin, mirëpo nuk pati sukses që të arrij ndonjë ndryshim të rezultat.

Ndeshja miqësore mes Norvegjisë dhe Kosovës u mbyll me rezultat 3-0. /Arbresh.info