Vazhdon drama në Superkupën e Spanjës, nuk ka fitues pas 90 minutave

22:03 | 10 Janar 2024

Real Madridi dhe Athletico Madrid po luajnë ndeshjen gjysmëfinale në kuadër të Superkupës së Spanjës.

Pjesa e parë ka dhuruar spektakël, duke u shënuar katër gola, shkruan Arbresh.info.

Teksa rezultati pas kësaj pjese është 2-2.

Të drejtuarit e Simeones e nisën më mirë sfidën duke realizuar gol në minutën e shtatë përmes Hermosos.

Ndërsa nuk mungoi kundërpërgjigja e ‘Los Blancos’, kur brenda 10 minutave, përmes dy mbrojtësve dolën në epërsi për herë të parë në ndeshje.

Fillimisht barazoi Rudiger në minutën e 20-të, pastaj Mendy shënoi në minutën e 30-të.

Kjo nuk ishte e tëra për këtë pjesë pas Griezmann vetëm shtatë minuta më vonë barazoi në 2-2.

Pjesa e dytë krahas rasteve të shumëta të krijuara solli vetëm dy gola, për secilën skuadër nga një.

Athletico riktheu epërsinë duke shënuar  nw minutën e 78-të pas një gabimi të Kepas, Rudiger shënoi në portën e tij.

Por nuk vonoi përgjigja e Realit, sërish një mbrojtës hero për ‘galaktikët’, Carvajal shënoi shtatë minuta më vonë për të barazuar ndeshjen.