Rey Manaj vazhdon shkëlqimin në Turqi, shënon dy gola dhe i dhuron fitoren Sivassporit

16:18 | 7 Janar 2024

Sivasspor ka arritur të shënoj fitore me rezultat 3-1, në kuadër të xhiros së 19-të në Superligën e Turqisë ndaj Kayeserispor.

Në këtë fitore protagonist ishte sulmuesi shqiptar Rey Manaj, i cili realizoi dy gola, shkruan Arbresh.info.

Manaj u bë heroi i Sivassporit duke realizuar në kohën shtesë të ndeshjes për t’i dhuruar fitoren skuadrën së tij.

Sulmuesi shqiptar golin e parë e realizoi nga penalltia në minutën e tretë shtesë, ndërsa pesë minuta më vonë vulosi fitoren me golin e dytë personal dhe të tretin për ekipën e tij.

Pas këtyre dy golave të shënuar Manaj arrin në kuotën e tetë golave të shënuar këtë sezon në Superligën turke./Arbresh.info/