Spektakël në “Old Trafford”, Manchester United fiton me përmbysje ndaj Aston Villës

23:04 | 26 Dhjetor 2023

Manchester United kanë arritur të fitojnë një ndeshje të çmendur në “Old Trafford”, në kuadër të xhiros së 19-të, në Premier League ndaj Aston Villës.

“Djajt e kuq” pas pjesës së parë ishin duke humbur 2-0, teksa në pjesën e dytë gjetën forcën dhe u rikthyen për të gjetur fitoren me rezultat 3-2, shkruan Arbresh.info.

Gjithçka nisi në mënyrë perfektë për të drejtuarin e Unai Emery, ku në minutën e 21-të, përmes McGinn krijuan epërsinë.

Vetëm pesë minuta më vonë Dendoncker dyfishoi epërsinë e Villas, për të shkuar në pushimin mes pjesëve me një epërsi komode.

Por Manchester United në pjesën e dytë hyri me krejt tjetër fytyrë.

Në minutën e 48-të, Garnacho shënoi por goli u anulua.

11 minuta më vonë fati buzëqeshi për yllin argjentinas i cili realizoi gol, për të ngushtuar epërsinë në 2-1.

Ishte sërish Garnacho në minutën e 71-të kur barazoi rezultatin dhe iu dha shpresë djajve për të fituar tre pikë.

Mrekullia ndodhi në minutën e 82-të kur Hojlund gjeti golin e parë me Manchester United dhe arriti të rikthej rezultatin në favor të djajve.

Kjo fitore ka shumë vlerë për trajnerin Erik Ten Hag i cili siguron stolin edhe për disa ndeshje.

Teksa pas këtyre tre pikëve të fituara djajtë ngritën në pozitën e gjashtë me 31 pikë teksa Aston Villa pas kësaj humbje është e treta me 39 pikë./Arbresh.info/