Aston Villa ‘surprizon’ Tottenhamin në udhëtim

17:21 | 26 Nëntor 2023

Aston Villa ka arritur të mposhtë Tottenhamin me rezultat 2-1, në udhëtim në kuadër të xhiros së 13-të, në Premier League.

Edhe pse Tottenhami e nisi më mirë duke krijuar epërsinë me anë të Lo Celsos në minutën e 22-të, gjërat nuk shkuan ashtu siç duhet për ta, shkruan Arbresh.info.

Vetëm pas dy minutave Watkins shënoi për Aston Villën por goli u anulua, për pozitë jashtë loji nga VAR-i.

Megjithatë Aston Villa nuk u ndal teksa barazimin e gjeti në minutën e shtatë të pjesës së parë përmes mbrojtësit Pau Torres.

Teksa në pjesën e dytë shënoi edhe njëherë tjetër Ollie Watkins, tani goli I tij u pranua dhe në minutën e 61-të, Aston Villa kaloi në epërsi për të mbajtur deri në fund dhe për të arkëtuar të tri pikët e plota.

Tottenham pëson humbjen  e tretë radhazi në ligë dhe bie tani në pozitën e 5-të, kurse Aston Villa me këtë fitore ngritet në pozitën e katërt me 28 pikë.

Në dhjetë ndeshjet e fundit skuadra e Unai Emery ka tetë fitore një barazim dhe një humbje në të gjitha garat./Arbresh.info/