PSG pa problem e mposht Lyonin

22:49 | 3 Shtator 2023
Orgesa Haziri

Paris Saint-Germain mori tre pikë të tjera pas një paraqitjeje dominuese ndaj Lyonit, të cilën e fituan me rezultat 4:1.

Sulmuesi, Kylian Mbappe e nisi festën me një penallti të hershme përpara se të siguronte një dygolësh, shkruan Arbresh.info.

Golat e Achraf Hakimi dhe Marco Asensio u vendosën në mes.

Megjithatë, ylli i vërtetë i shfaqjes për PSG-në ishte Manuel Ugarte, pasi kishte luajtur një rol në tre nga katër golat e skuadrës së tij në pjesën e parë.

Fatkeqësisht për Lyon-in, 45 minuta të tjera nuk mjaftuan ende për të gjetur rrugën e kthimit në ndeshje dhe sezoni i ri vazhdon të jetë i vështirë.

Hiri i vetëm që shpëtoi ishte Corentin Tolisso që arriti të fshinte shpresat e Gianluigi Donnarumma për të shënuar me një penallti të vonuar.

Duke parë renditjen, PSG qëndron e dyta pas Monakos ndërsa Lyon mbetet në fund të tabelës./Arbresh.info/