Google ADS

PSG siguron fitoren e parë të sezonit

23:16 | 26 Gusht 2023
Orgesa Haziri

Paris Saint-Germain fitoi ndeshjen e parë të sezonit falë dy gola të Kylian Mbappe, duke mposhtur Lens 3-1.

Me Mbappen të rikthyer në formacionin fillestar, PSG dukej më shumë si kampionët fitues të Ligue 1, shkruan Arbresh.info.

Parisienët rrëmbyen epërsinë me anë të Marco Asensio, i cili shpejt po bën emër në klubin e tij të ri.

Një pamje e mirëseardhur në sytë e të gjithë PSG-së, Mbappe dyfishoi epërsinë e PSG-së pas pushimit, duke ia dhënë të gjithëve goditjen e tij në çatinë e rrjetës në pushim, por e la lojën jashtë mundësive të Lens.

Një goditje e vonuar për Mbappe për të siguruar dyfishin e tij ishte pjesa e fundit e aksionit për klubin kryeqytetas në mbrëmje, pavarësisht një goli ngushëllues në kohën e ndërprerjes për Lens.

Golin e nderit e morën mysafirët me anë të Morgan Guilavogui.

Rezultati i sheh parisienët të fitojnë fitoren e tyre të parë të fushatës në mënyrë komode./Arbresh.info