Napoli barazon, pavarësisht epërsisë prej dy golave

17:48 | 28 Maj 2023
Orgesa Haziri

Pavarësisht një fillimi ëndrrash me dy gola nga Victor Osimhen, Napoli la epërsinë për të barazuar 2-2 me Bolognan.

Të gjitha bisedat para lojës bazoheshin në të ardhmen e Luciano Spalletti-t me thashethemet që qarkullonin se fituesi i titullit do të largohet këtë verë.

Napoli filloi në mënyrë perfekte teksa Victor Osimhen u hodh pas një gabimi tronditës në portier dhe goditi topin nga tetë metra.

Nikoqirët patën një shans të madh për të barazuar gjërat pak para pushimit, megjithatë Michel Aebischer dërgoi gjuajtjen e tij, nga buza e zonës, jashtë.

Në pjesën e dytë Osimhen shënoi golin e tij të 25-të të sezonit teksa u luajt dhe u kthye në shtëpi prerazi.

Gjithsesi, plotësisht kundër ecurisë së lojës, Bologna u rikthye me një gol pasi Lewis Ferguson u fut në shtyllën e pasme dhe shënoi.

Mikpritësit i kishin ngritur bishtat tani dhe arritën barazimin në gjashtë minuta para, ndërsa Lorenzo De Silvestri shënoi me kokë nga një distancë e afërt.

Me goditjen e fundit të lojës, dukej sikur Bologna kishte shënuar një fitues, por Nicola Sansone u gjykua se ishte jashtë loje./Arbresh.info/