Kampionët e Italisë mposhten nga Monza

17:37 | 14 Maj 2023
Orgesa Haziri

Napoli nuk ka humbur formën që nga shpallja kampion dhe tani është mposhtur nga Monza me rezultat 2:0.

Skuadra e Luciano Spalletti-t nuk ka pasur të njëjtin ritëm në hapin e tyre që nga shpallja kampion dhe nuk ishte befasi e madhe t’i shihje ata të mbeten prapa në 18 minuta.

Formacioni i tyre mjaft i improvizuar u kap nga një pasim i shpejtë i Monzas brenda zonës së penalltisë dhe kur topi u devijua në shtyllën e pasme, Danny Mota u hodh për hapjen.

Napoli nuk arriti të merrte shumë përgjigje dhe mbeti më mbrapa pas pjesës së parë kur Pierluigi Gollini bëri një rezultat të dobët, duke e kthyer topin në rrugën e Andrea Petagna, i cili shkroi kapital për të shënuar kundër klubit të tij mëmë.

Pavarësisht humbjes, Partenopei mbeten 17 pikë përpara Juventusit në vendin e dytë, ndërsa Monza kalon në pjesën e parë me fitore./Arbresh.info/