Kane heroi i Tottenham

18:14 | 6 Maj 2023
Orgesa Haziri

Harry Kane ishte heroi i Tottenhamin pasi goli i tij i parë në pjesën e parë pa Tottenham mposhti Crystal Palace 1-0.

Futbolli evropian ishte në linjë për Tottenham të shtunën, ndërsa skuadra e Londrës veriore u përball me një rigjallërim të Crystal Palace .

Rasti i parë i vërtetë erdhi në gjysmë ore kur Joachim Anderson goditi me breshëri nga një distancë e afërt, por vendosi përpjekjen e tij mbi traversë kur dukej më e lehtë për të shënuar.

Megjithatë, në prag të pjesës së parë, Harry Kane shënoi golin e hapjes për Spurs, ndërsa ai shënoi me kokë në shtyllën e pasme.

Në pjesën e dytë dhe ishte Kane ai që ishte përsëri heroi në anën tjetër ndërsa sulmuesi largoi vijën pas përpjekjes së Eberchi Eze./Arbresh.info/