Lampard e arrin fitoren e parë që nga rikthimi te Chelsea

18:09 | 6 Maj 2023
Orgesa Haziri

Dy gola të vona panë që Chelsea të mposhtë Bournemouth 3-1 me Lampard që më në fund fitoi një ndeshje pas kthimit të tij në klub.

Frank Lampard i rrethuar po kërkonte të shmangte një tjetër humbje si trajner i përkohshëm i Chelseat me skuadrën e tij që udhëton në Bournemouth.

Dhe ishin Blutë që kaluan në epërsi brenda 10 minutave të hapjes, ndërsa Conor Gallagher shënoi me kokë.

Megjithatë, vetëm pak çaste më vonë, vendasit ishin përpara pasi Vina përfundoi shkëlqyeshëm nga skaji i zonës.

Në pjesën e dytë dhe Noni Madueke ishte në kërkim të mprehtë për Chelsean në krahun e djathtë, por nuk pati fat në të tretën e fundit.

Chelsea do të përfitonte maksimumin nga cilësia e tyre me shtatë minuta para përfundimit, ndërsa Benoit Badiashile shënoi me kokë përpara se Joao Felix të shtonte një të tretën./Arbresh.info