Google ADS

Fernandes heroi i United

17:41 | 30 Prill 2023
Orgesa Haziri

Me një përballje të tensionuar në “Old Trafford”,  Manchester United mposhti Aston Villan me rezultat minimal 1:0.

Marcus Rashford dhe Casemiro ishin aktivë për mikpritësit, ndërsa John McGinn dhe Ollie Watkins luajtën për mysafirët.

United me kundërsulm të shpejtë, dënuan mysafirët.

Bruno Fernandes dërgoi në shtëpi përpjekjen e Rashford, e cila u prit nga Emi Martinez.

Fernandes tani ka shtatë gola në tetë ndeshje kundër Villa – më së shumti kundër çdo klubi në karrierën e tij.

Pjesa e dytë vazhdoi të ishte një përballje nervoze pasi erdhën shanset për të dyja palët, por asgjë nuk e gjeti objektivin.

Villa iu afrua barazimit me afro 10 minuta para fundit; megjithatë, Victor Lindelof largoi një përpjekje jashtë linjës.

Rezultati do të thotë se vendi i katërt, Manchester United mbetet mirë në garën për futbollin e Champions League, ndërsa seri mbresëlënës e fitoreve të Villas nën Emery u ndërpre dhe ata ulen në vendin e gjashtë./Arbresh.info/