Trepça nuk gabon përballë Vëllaznimit

20:07 | 1 Prill 2023
Orgesa Haziri

KB Trepça ka arritur fitoren e radhës përballë Vëllaznimit me rezultat të thellë 107:85, në kuadër të xhiros së 28-të në Prince Caffe Superligës.

Vendasit ishin më të që në çerekun e parë, duke krijuar epërsinë dyshifrore, 29:18, kurse periudha e dytë ishte më e barabartë, ndërsa mitrovicasit shkuan në pushim me rezultat 47:36, shkruan Arbresh.info.

Në pjesën e dytë vendasit nuk lan vend për dyshim duke triumfuar me rezultat 107:85.

Te mitrovicasit u dalluan Mikaile Tmusiq me 22 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime dhe Jamel Artis me 22 pikë e pesë kërcime, kurse te mysafirët u dalluan Jordan Harris me 29 pikë, pesë kërcime e pesë asistime dhe Shndrit Llapi me 16 pikë e 11 kërcime.

Trepça përfundon garat e rregullta me 17 fitore e 11 humbje në vendin e katërt, kurse Vëllaznimi me nëntë fitore e 19 humbje në vendin e gjashtë./Arbresh.info/