Albin Kurti për Kombëtaren e Kosovës: Gjithmonë na jep emocion për gjatë 90 minutave

10:27 | 6 Qershor 2022
KRG

Mbrëmë Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje ndaj asaj të Greqisë, në kuadër të Nations League.

“Dardanët” shënuan humbje me rezultat minimal, 0-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndërsa tashmë renditët në pozitën e dytë në grupin dy të Ligës C.

Pas kësaj humbje, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ia dedikoj Kombëtares një postim në  profilin w tij zyrtar në Instagram.

Kurti ka shkruar se futbollit është një lojë që na dhuron emocion, ndërsa Kosova i dhuron tifozëve të saj emocione gjatë gjithë ndeshjes, përcjell arbresh.info.

View this post on Instagram

A post shared by Albin Kurti (@albinkurti_)

“Futbolli është edhe emocion. Ekipi ynë këtë na e jep në çdo lojë për 90 minuta, si në fitore, po ashtu edhe në humbje e në barazim”.

“Shikojmë përpara drejt ndeshjes së radhës, me motiv të njëjtë, edhe më të fortë se sot”, ka shkruar Kurti në orët e vona të mbrëmjes në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

Ndeshjen e radhës Dardanët e zhvillojnë përsëri në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, ku presin Irlandën e Veriut. / arbresh.info/