Olivier Giroud – “heroi” i AC Milan, i dhuron fitoren “Rossonerëve” në “Derby della Madonnina”

19:59 | 5 Shkurt 2022
Lorik Gerbeshi

AC Milan ka arritur fitore mjaftë të rëndësishme 2-1 në “Derby della Madonnina” kundër Interit në kuadër të xhiros së 24-të të Serie A.

Pjesa e parë u takoi pothuajse tërësisht “Nerrazzurrët”, të cilët ishin shumë më dominues se “Rossonerët”.

Ata edhe shënuan gol në minutën e 38-të, kur Ivan Perisic zhbllokoi rezultatin për 1-0.

Në pjesën e dytë, fjalën e kishe Milani, të cilët dolën nga hija e pjesës së parë.

Olivier Giroud shënoi dy gola të shpejtë për t’i dhënë epërsinë skuadrës së tij.

Goli i barazimit të rezultatit erdhi në minutën e 75-të, kurse ai i epërsisë menjëherë pas tre minutash.

Me këtë fitore, Milan siguron tre pikë dhe ngjitet në vendin e dytë, duke grumbulluar 52 pikë, një më pak se Interi e cila vazhdon të jetë në vendin e parë./Arbresh.info