Përfundon ndeshja, Aston Villa – Chelsea

20:24 | 26 Dhjetor 2021
KRG

Ndeshja e xhiros së 19-të mes Aston Villës dhe Chelseat tashmë ka përfunduar.

“The Blue” kanë shënuar fitore  me rezultat 1-3.

Goli i parë i shënuar në këtë ndeshje ishte një autogol nga Reece James i cili ia fali epërsinë Aston Villës në minutën e 28-të.

Për më shumë shikoni golin: Video

Ndërsa në minutën e 34-të, është akorduar një penallti në favor të Chelseat.

Jorginho ishte lojtari i cili e ekzekutoj penalltinë ku edhe është treguar i saktë nga pika e bardhë duke e barazuar rezultatin në 1-1.

Romelu Lukaku gjeti golin në minutën e 56-të duke ia dhuruar Chelseat epërsinë me rezultat 1-2.

Në minutat e fundit shtesë, është akorduar edhe një penallti në favor të Chelseat, ku atë e ka ekzekutuar Jorginho i cili e bëri rezultatin 1-3 në favor të “The Blue”.

Pas kësaj ndeshje, Chelsea  gjendet në pozitën e tretë më plotë 41 pikë.

Ndërsa Aston Villa zbret në një pozitë më poshtë, nga pozita e nëntë ne atë të 10-të, ku deri më tani kanë arritur t’i grumbullojnë 22 pikë.

Liderë i tabelës në Premier League mbetet Manchester City, të cilët sot kanë shënuar fitore bindëse ndaj Leicester City me rezultat 6-3, ku deri më tani kanë arritur t’i grumbullojnë plorë 47-të pikë.

Lexo edhe:

Man City shënon fitore me rezultat 6-3 ndaj Leicester

Kurse Liverpool, të cilët iu është shtyrë ndeshja e sotme ndaj Leeds United, gjendet në pozitën e dytë, me pikët e barabarta me Chelsean. /arbresh.info/