Google ADS

Milan pa Leaon kundër Liverpoolit

11:37 | 6 Dhjetor 2021
Lorik Gerbeshi

Një lajm i keq ka ardhur nga kontrollet që sulmuesit, Rafael Leao dhe Pietro Pellegri kanë pasr në lëndimet e tyre mëngjesin e së hënës.

Pellegri u largua në 15 minutat e para të fitores 2-0 të Milan kundër Salernitana në fundjavë, ndërsa Leoao doli në pjesën e parë të lojës, pasi Pioli konfirmoi pas ndeshjes se ka pasur një goditje në këmbë.

Ndërkohë, kishte shpresa që Leao të mund të luante nesër kundër Liverpoolit dhe se zëvendësimi i tij ishte paraprak, por ai pësoi një kontuzuin të fortë muskulor në pjesën e pasme të kofshës së djathtë që në fakt shkaktoi një dëmtim të vogël muskulor.

Sipas gazetarit, Daniel Longo, kjo do të thotë se ai nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen vendimtare kualifikuese të Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit.