Përfundojnë pjesët e para të tri ndeshjeve, këto janë rezultatet

15:53 | 30 Shtator 2020

Sot (e mërkurë) janë duke u zhvilluar tri ndeshje mjaftë interesante në kuadër të xhiros së katër të Superligës së Kosovës.

Në derbin e sotëm mes Llapi-t dhe Ballkani-t, rezultati është i barabartë 0 – 0.

Dy skuadrat kanë pasur disa raste të bukura, por s’ia dolën t’i konkretizojnë.

Vendasit rrezikuan disa herë përmes Arbnor Ramadani-t, kurse mysafirët përmes Daku-t, por pafat.

Edhe në ndeshjen tjetër mes Trepçës ’89 dhe Prishtinës, rezultati është i barabartë 0 – 0.

Mysafirët kanë dominuar ndeshjen, por assesi s’ia dolën të tundin portën e skuadrës mitrovicase.

Nga ana tjetër, Drita dhe Besa e Pejës kanë shënuar nga një gol, derisa rezultat është 1 – 1.

Kastriot Rexha pas asistimit së Festim Alidemës ka realizuar gol në minutën e 11-të, kurse mysafirët barazuan në minutat shtesë të pjesës së parë (45+4) me anë të Salihu-t.

Mbetet të shihet nëse gjatë pjesës së dytë do ndryshohen këto rezultatet momentale./arbresh.info.