23:06 | 5 Shtator 2020
Arditë Shkodra

Kombëtarja e Portugalisë ka dhuruar spektakël ndaj Kroacisë.

Pritej që mungesa e Cristiano Ronaldos te Portugalia të vërehej, por një gjë e tillë nuk ndodhi, shkruan lajmi.net.

Portugalia mposhti me rezultatin 4:1 kombëtaren e Kroacisë, e cila dukej inferiore në këtë ndeshje.

Goli i parë i këtij takimi erdhi nga mbrojtësi i Manchester City, Joao Cancelo, i cili me të majtën e tij shënoi një super gol (41’).

Në pjesën e dytë, ylli i Wolverhampton Wanderers, Diogo Jota, shënoi për 2:0, atëherë kur luhej minuta e 58’.

20 minuta para fundit të takimit, Portugalia shënoi edhe një herë me anë të Joao Felix, për rezultatin 3:0

Rezultati final u vendos nga Petkovic dhe Andre Silva. Në minutën e 91′ kroati shënoi për 3:1, kurse në minutën e 94′, Silva shënoi për 4:1.

Me këtë fitore, Portugalia merr kreun e tabelës, me tri pikë, aq sa ka edhe Franca që sonte fitoi 0:1.