Arsenal shpartallon Norwich City-n, i afrohet top gjashtë

20:53 | 1 Korrik 2020

Arsenal ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme ndaj Norwich City-t, ndeshje e cila u zhvillua në “Emirates”.

Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta fitojë me rezultat bindës 4 – 0, shkruan portali arbresh.info.

Ishte ylli i skuadrës, Pierre-Emerick Aubameyang që në minutën e 33-të zhbllokoi rezultatin, ndërsa pas katër minutave Granit Xhaka shënoi gol të bukur nga një kënd mjaftë i vështirë, rezultat me të cilin përfundoi pjesa e parë.

Edhe në pjesën e dytë, ishin vendasit që shënuan edhe dy herë për të arkëtuar tri pikët.

Rezultatin e trefishojë Aubameyang në minutën e 67-të, kurse fitoren e vulosi i sapo inkuadruari Cedric Soares në minutën e 81-të.

Pas kësaj fitore, Arsenal-i renditët në pozitën e shtatë me 46 pikë, derisa Norwich mbetet në fundin e tabelës me 21 pikë./arbresh.info.