Paqe në derbin anglez mes Everton dhe Manchester United

16:58 | 1 Mars 2020

Manchester United nuk ka arritur të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim te Everton, ndeshje e vlefshme për xhiron e 28-të në Premierë Ligë.

Dy skuadrat angleze zhvilluan ndeshje shumë të mirë, por rezultati përfundimtar doli të jetë 1 – 1, shkruan portali arbresh.info.

Ishte Calvert-Lewin që në minutën e tretë pas një gabimi trashanik të portierit, David de Gea i dha epërsinë vendasve, ndërsa Bruno Fernandes në minutën e 31-të me një gjuajte mjaftë të mirë barazoi rezultatin.

Në pjesën e dytë kishte raste të mira nga dy skuadrat, por assesi nuk ia dolën t’i konkretizojnë rastet.

“Djajtë e Kuq” mbeten në pozitën e pestë me 42 pikë, ndërsa Everton renditën në pozitën e 11-të me 37 pikë./arbresh.info.