Real Madrid i rikthehet fitores, shpartallon Osasunen

17:49 | 9 Shkurt 2020

Real Madrid ka arkëtuar tri pikë mjaftë të rëndësishme në garë për titull në udhëtim te Osasuna.

“Los Blancos” mposhtën Osasunën me rezultat 1 – 4, ndeshje e vlefshme për javën e 23-të në Seria A.

Garcia në minutën e 14-të i dha epërsinë vendasve, ndërsa Isco në minutën e 33-të Isco barazoi rezultatin, kurse pas pesë minutave Ramos shënoi golin e epërsisë, ndeshje me të cilin përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, dy skuadrat kishin raste, por Lucas Vazquez e gjeti rrugën drejt golit në minutën e 84-të, kurse golin e fitores e vulosi Luka Jovic në minutat shtesë të pjesës së dytë (90+2).

Pas kësaj fitore, Reali qëndron në pozitën e parë në tabelë me 52 pikë, gjashtë më shumë se Barcelona që më vonë do përballet me Real Betis kurse Osasuna renditët në pozitën e 12-të me 28 pikë./arbresh.info.