Leicester mban gjallë ëndrrën për titullin e Premierë Ligës, mposhtë Aston Villan

16:54 | 8 Dhjetor 2019

Leciester City ka mposhtur Aston Villan me rezultat 1 – 4 në kuadër të Premierë Ligës.

Golin e parë në ndeshje e shënoi ylli i Leicesterit, Jamie Vardy në minutën e 20-të, pas 21 minutave Kelechi Iheanacho dyfishoi rezultatin, ndërsa epërsinë e ngushtoi Jack Grealish në minutat shtesë të pjesës së parë, transmeton portali arbresh.info.

Në pjesën e dytë mysafirët arritën të shënojnë edhe dy herë në portën e Tom Heaton. Ishte Jonny Evans që arriti të shënojë në minutën e 49-të ndërsa golin e fundit në ndeshje dhe të dytin personal e shënoi Jamie Vardy në minutën e 75-të.

Pas kësaj fitore Leicester mbetet në vendin e dytë me 38 pikë, tetë me pak se Liverpool që është lider në kampionatin anglez./arbresh.info.